Ana sayfa Blok Mado Bayilik Şartları

Mado Bayilik Şartları

162
0
PAYLAŞ

mado

Hakkında

Mado, gerçek dondurmayı aynı lezzet ve kalitede yurt içi ve yurt dışında dondurma severlere sunan, ilk konsept mağazasını 1992’de İstanbul Caddebostan’da açtı. Bu mağaza Türkiye’nin ve dünyanın değişik noktalarına erişmek için amaçlanan zincirin ilk adımı oldu.

Türkiye’de sokak dondurmacılığından cafe dondurmacılığına geçiş Mado ile başlamıştır. Dondurmayı her mevsim tüketilebilen tatlı haline getiren Mado, cafelerle beraber yeni alışkanlıkların doğmasını da sağlamış oldu. Dondurmanın yanında, pasta, sütlü tatlı, börek, şerbetli tatlı, salep ve çesitli içecek seçenekleri ile yaptığı sunum zenginliği Mado’yu değişik taleplere cevap verir hale getirdi.

Mado, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da pek çok satış noktasında tüketicileriyle buluştu ve ne standardından, ne de kalitesinden ödün vermemesinin karşılığını, 2002 senesinde ‘Türkiye’nin Franchising Sistemini En İyi Uygulayan Markası Ödülü‘ ile aldı.

bayiduragi/mado

Mado, dünya markası olma yolundaki ilk önemli adımını Yaşar Pastanesi ile attı. 150 yıllık birikimin dünya çapında bir marka ile çok yönlü ve verimli bir şekilde temsil edilmesinde Yaşar Pastanesi önemli bir köşe taşı.

1965’te açılan buz fabrikası bölge için olduğu kadar, Mado için de önemlidir. İmalatın sürdürüldüğü küçük dükkan büyütülür ve üretim kapasitesi arttırılır. Aynı yıl dükkana “deep freze” getirilir ve bu sayede dondurma gece gündüz saklanır. Bu gelişmeler Mado’nun eşşsiz tadından ve yakalanamayan kalitesinden hiçbir şey eksiltmez. Maraş Dondurması’nın bugünkü ününe kavuşmasına beşiklik yapan Yaşar Pastanesi, 1980’de Trabzon Caddesi’nde açılır.

Teknoloji ile olan bu ilk buluşmasının ardından MADO bugün, lezzetinden, kalitesinden, kıvamından ve kokusundan hiçbir şey kaybetmeden dünya çapında bir markadır.

bayiduragi/mado

Yaşar Pastanesi yöreye özel olan malzemelerle yaptığı dövme dondurmanın yanında, Maraş mutfağını ve bölge kültürünü temsil eden el sanatlarını da ikram olarak sunuyor. Yaşar Pastanesi ziyaretçi resimlerinin duvarları kapladığı, aile yadigarı daha önceki eşyaların sergilendiği bir müze gibi değerli.

Bu yönü ile yöreyi tanımak isteyen yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez noktası olan Yaşar Pastanesi, Maraş Dondurması’nı üne kavuşturan bir sırrın macerasına da ev sahipliği yapıyor. Dünyada Maraş Dondurması’na haklı ününü kavuşturan “dövme ustalığı”, Yaşar Pastanesi’nde meraklılarına bir şov ile uygulamalı gösteriliyor. Dondurmanın sert ve yoğun bir kıvama sahip olmasının ipuçları da uygulamanın ardından aktarılıyor.

bayiduragi/mado

MADO’DA FRANCHISEE SİSTEMİ

Franchising Nedir?

Bir sistem veya markanın imtiyaz hakkı sahibinin, belirli bir süre boyunca, koşul ve sınırlar içinde, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli disiplin ve destek sağlayarak, belirli bir bedel karşılığında, bağımsız yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan, uzun vadeli ve sürekli bir iş ilişkisidir.

bayiduragi/mado

Franchising Sisteminin Franchise Açısından Faydaları Nelerdir?

• Önceden denenmiş, başarısı ispat edilmiş ve bilinen bir marka ile beraber, işletme sistemine ait teknikleri ve prosedürleri kullanmak olasıdır.

• Markanın adı vasıtasıyla ulusal ve uluslararası standarda ve kaliteye sahip olunmaktadır.

• Franchise veren işletme tarafından, franchise alan işletmeye eğitim hizmetleri ve uzman personel desteği sağlanmaktadır.

• İş görebilen eleman bulma, işe alma ve yetiştirme konularında franchise veren işletmenin tekniklerinden istifade edilmektedir.

• Ortak hareket edilerek küçük işletmelerin karşılaşacakları riziko ve işletmecilik meseleleri minimize edilmektedir.

• Franchise veren işletmenin mali ve hukuk danışmanlarından istifade edilmektedir.

• Franchise veren işletmenin her zaman yaptığı araştırma ve geliştirme gayretlerinden istifade edilmektedir.

• İşletmenin kuruluş evresinde ve kuruluş yerinin seçiminde ilmi tekniklerin kullanılması olası olmaktadır.

• Kuruluş evresinde leasing vb. kaynaklardan finansal destek sağlanması olası olmaktadır. Reklam ve tanıtım giderlerinden tasarruf sağlanmaktadır.

• Franchising sistemi, teşebbüsçünün yalnızlığını ortadan kaldırarak, kendi işini kurmanın getirdiği rizikoları azaltmaktadır.

• Franchise veren işletmeye yapılan ödemeler, başlangıçta yeni bir işin ön yatırımından daha fazla olmasına rağmen, daha evvel denenmemiş bir iş için yapılacak hata bedellerinin toplamından azdır.

• İşletmeler için standart idare, muhasebe, satış ve stoklama işlevleri olası olmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here