Ana sayfa Cafe&Tatlı&Pasta Özsüt Bayilik Şartları

Özsüt Bayilik Şartları

151
0
PAYLAŞ

H

epimiz aklımızdan bir defa bile olsa kendi cafemizi açıp işletsek mi acaba diye düşünmüşüzdür. Bu hayali gerçeğe dönüştürmek bayilik veren firmalar ile artık çok kolay.

Yazımızın aşağıdaki kısmında cafe bayiliği alarak hayalini gerçekleştirmek isteyenlere özel; sektörde başarıyı yakalamış, hizmetleri ve ürünleriyle kalitesinden ödün vermeyen bir firmadan, ÖZSÜT ‘ ten ve ÖZSÜT bayilik şartlarından bahsedeceğiz.

Bu konuya geçmeden önce ÖZSÜT hakkında kısa bir bilgilendirme yapmanın faydası olacaktır.

ÖZSÜT Hakkında

Özsüt, serüvenine 1938 yılında İzmir’in Kemeraltı ilçesinde küçük bir dükkanda Sefer Usta’nın leziz yoğurdu ve kaymağı ile başladı. Kısa sürede ün yapan Özsüt Muhallebicisi zamanla, kalite ve hijyen koşullarını da göz önünde tutarak  ürünlerini çeşitlendirdi ve sektörde adını duyurmayı başardı.

Özsüt, Türkiye çapında günlük pasta ve tatlı dağıtımı yapan tek firma olma özelliğini de taşıyor. Aynı zamanda kahve sektöründe de Türkiye’de ilk defa portakal, fındık ve vanilya aromalı espresso’ları satışa sunarak bir ilke imza atan Özsüt,  müşteri kitlesini daha da arttırmıştır.

bayiduragi.com/özsüt

“Neden özsüt bayiliği?”

Özsüt, geniş ürün yelpazesiyle tek bir alanda değil bir çok alanda ürünleri ile hizmet veriyor. Sütlü tatlısından, yaş pastasına, çeşitli kahvelerinden, geleneksel tatlılarına ve dondurmasına kadar geniş ürün yelpazesini kaliteyle birleştirince bayilik almak isteyen yatırımcılar içinde kaçırılmayacak bir fırsat haline geliyor.

Özsüt günümüzde ki konumuna gelene dek her türlü teknolojiyi kullanmış ve şu an itibari ile de günde 60 bin porsiyon pasta, 150 bin porsiyon sütlü tatlı, 20 bin porsiyon şuruplu tatlı, 7 ton dondurma, 600 kg el yapımı çikolata ve 7 ton unlu mamül üretmektedir. Ürün yelpazesinde kurabiyeler, sütlü tatlılar, dondurma ve kuplar, kahveler, çikolatalar, dondurmalı tatlılar, özel ve klasik pastalar bulunan Özsüt bugün, Anadolu ve dünya mutfaklarından olan yemeklerini de müşterilerinin beğenisine sunuyor.

bayiduragi.com/özsüt

Özsüt’ün bahsettiği üzere,

Bayilik sözleşmeleri 10 yıllık yapılıyor ve isim hakkı bedeli:

Özsüt Konsepti için (Fırın menüsü dahil) 50.000 USD + KDV,

Özsüt Yemekli Konsept (Dünya Mutfağı) ve Dodici için, 100.000 $ + KDV olarak belirlenmiştir.

Anlaşmada bahsedilen maddelere göre, tutarı yatırım yapılacak bölgenin enerjisine göre değişen ancak, asgari de 50.000 TL değerinde bir banka teminat mektubu alınmaktadır.

İşletmenin bulunduğu lokasyona göre aylık 80-100 bin arası kazandığını düşünürsek bunun kâr yüzdesi oldukça yüksek olacaktır diyebiliriz.

bayiduragi.com/özsüt

Bayilik alacaklarda aranan özellikler:

  • İşi büyük bir özveriyle ele almak,
  • İşi daha fazla geliştirmeye yönelik stratejiler yaratabilmek,
  • Özsüt’ün belirlemiş olduğu işletme kurallarına kati surette uymak,
  • Başlangıçta gereken ortalama 250.000$’lık yatırım maliyetini karşılamak.

SONUÇ OLARAK;

Bayilik almak isteyen girişimciler ilk iş Özsüt’ün sitesine üye oluyor ve sitede bulunan bayilik formunu dolduruyorlar. İletilen formlar incelendikten sonra Özsüt bünyesine uygun olan yatırımcılar ile iletişim kuruluyor ve ilk görüşme Bölge Satış Yönetmenleri ile yapılıyor. Bu etapta da girişimcilerden yatırım yapacakları bölge ile ilgili ticari bilgileri getirmeleri isteniyor.

bayiduragi.com/özsüt_bayilik

Tüm bu aşamalardan sonra son görüşme Genel Müdür ile gerçekleşiyor. Olumlu geçen görüşmelerin ardından bayilik sözleşmesi imzalama aşamasına geliniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here