Ana sayfa Fast Food Popeyes

Popeyes

138
0
PAYLAŞ

p

OPEYES HİKAYESİ

TAB Gıda, Louisiana’nın ünlü şefleri tarafından geliştirilen eşsiz lezzet formülleri ve New Orleans’ın geleneksel lezzetlerini değişik tatlarla birleştirmiş ve 12 saat önceden özel baharatlarla marine edilerek hazırlanmış çıtır çıtır ve sıcacık servis edilen Popeyes tavuklarını 2007 yılında Türkiye’deki tavuk severler ile buluşturmuştur.

2007 yılından beri TAB Gıda güvencesi ile Türkiye’de hizmet veren Popeyes, Türkiye’de 40’tan fazla ilde, 180’den fazla restoran sayısına ulaşarak liderliğini ortaya koymuştur.

bayiduragi/popeyes

Türkiye’nin hızlı servis restoran zinciri sektörü haline gelen lider TAB Gıda güvencesiyle kararlı bir şekilde yoluna devam eden Popeyes, restoranlarındaki mükemmelliyetçi hizmet anlayışı sayesinde 2016 yılında Popeyes Louisiana Kitchen tarafından 27 ülke arasından “Yılın Franchise’si” ödülüne layık görülmüştür.

Forum Mersin Popeyes restoranı ise, “en başarılı Popeyes restoranı” yarışmasında birinci olarak “Golden Plate” ödülünü kazanmıştır. 2015 senesinde ise yine Popeyes Louisiana Kitchen tarafından “International Market of the Year” ödülüne layık görülmüştür.

P

opeyes Bayiliği Alırken İzlenecek Adımlar

Popeyes bayisi açarken, gereken minimum işletme ihtiyaçlarını yerine getirebileceğinizden emin olmalısınız. Bu tür bir bayiliğe kabul edilmeden önce restoran sahipliği veya işletmeciliği konusunda önceden deneyiminizin olması sizin açınızdan avantaj olacaktır.

Popeyes bayiliği açmak için gereken finansal gereksinimleri gözden geçirin. Bayilik almadan önce yeterli miktarda sermayenizin olduğundan emin olmalısınız. Sermaye olarak  elinizde en az 500.000 USD’lık net varlığınız olmalı ve bunun 250.000 USD’lık kısmının da likit varlık olması gerekiyor.

Yatırım sermayenizi garanti altına almanızda fayda var. Popeyes’dan bayilik alarak iş kurarken büyük miktarda sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Popeyes yatırım maliyeti; restoranın konumuna, tarzına ve büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle beraber 500.000 USD + KDV ‘den başlamaktadır.

bayiduragi/popeyes

İşletmeniz için gereken iş yeri açma ruhsatını, izinleri ve sigortaları alın. Genel mali sorumluluklar ve mal zararlarını kapsayan sigorta poliçesi de almanız gerekebilir. Bu işlemlerle birlikte işletmenize personel alacağınızdan, işçilerin sigorta işlemlerini de halletmek zorundasınız.

Franchise Adaylarında Aranan Özellikler ise şu şekilde:

TAB Gıda olarak;

  • Girişimci bir ruha ve başarma hırsına sahip olan,
  • Başarılı bir iş geçmişi olan ve aynı zamanda yönetim tecrübesi olan,
  • Yatırımın gerektirdiği finansal kaynaklara sahip olanlar, franchise adayı olarak tercih edilirler.

Eğitim:

Seçilen işletmeci adayı, Tab Gıda tarafından verilen eğitim programına katılarak işletmeci olabilme hakkını kazanmalıdır. Lisans alan kişinin kendisi işletmeci olabildiği gibi restoranın yönetimini tayin edeceği bir işletmeci ile de yürütebilir.

Destek Hizmetleri:

Franchise adaylarımıza restoranın açılış hazırlıkları süresince ve açılışın ilk gününden itibaren pazarlama, reklam, satın alma, lojistik, eğitim, insan kaynakları, operasyon, kalite ve kontrol gibi yoğun destek hizmetleri verilmektedir.

Popeyes Yatırım Şartları:

Yatırım bedeli, Popeyes için 400.000 USD + KDV ’den başlamaktadır.

TAB Gıda’nın Sub franchise’lere verdiği restoran işletmeciliği süresi Popeyes için 10 yıldır. Verilen lisans sayesinde, lisans alan kişi sahip olduğu restoranda ve ilgili marka altında ticari faaliyet göstermeye hak kazanmaktadır. Net ciro üzerinden %13 imtiyaz alınmaktadır.

Yer Seçimi:

Bayi için yer bakarken;

  • Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler,
  • AVM’ler,
  • Sinema, okul, dershane yakınları gibi yerler fast – food işletmeciliğine uygun ana kesim yerler göz önünde bulundurulur.

Restoran açılacak lokasyon Tab Gıda yetkilileri tarafından onaylanır ve kiralanır.

bayiduragi/popeyes

Fiziksel Özellikler:

İş yeri giriş katında olmalıdır. Giriş katı minimum 120 m2, toplam kapalı alan ise minimum 300 m2 olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 6.5 m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır.

İş yerinin giriş katında olma zorunluluğu dışında, kiralanan lokasyonda gerçekleşen inşaatın uygunluğu ilgili markaların standartları doğrultusunda kontrol edilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here